Gürteks Group

“Gürteks bugün, ülkesinde yakaladığı başarıyı dünyada yakalama hedefine adım adım ilerleyen bir dünya oyuncusudur. Gerek finansal büyüklüğü ile dünya şirketleri arasında edindiği yer, gerekse çeşitli uluslararası kuruluşlarca tescillenen yüksek itibar ve bilinirliği, bunun somut göstergeleridir.”

Ömer ÖZKAYA – Yönetim Kurulu Başkanı

Gürteks İplik

Gürteks Grubu, 1970 yılında girdiği tekstil sektöründe, bugün Türkiye'nin önde gelen en büyük iplik üreticilerinden biri konumundadır. 176,000 m² açık, 100,000 m² kapalı alan tesislerimizde; en son teknolojiye sahip olan makinelerle Akrilik ipliği, Akrilik karışımlı triko iplikleri, Akrilik halı ipliği, Fantazi ipliği, Kotonel, Dralon, PP halı ipliği, PBT ipliği, Naylon ipliği, Polyester ipliği gibi bir çok çeşit iplik üreterek müşterilerine sağlamış olduğu kalite ve hizmetle dünya da belli bir marka konumu arasında bulunmaktadır.

Ortalama aylık 3500 ton iplik üretim kapasitesine sahiptir. Gürteks, iplik üretimine başladığından bugüne kadar kalitesini korumuş olup ve koruyacağına dayanarak ipliğin hammaddesi olan elyafı dünyaca ünlü ve kaliteli üretimi olan firmalardan temin etmektedir. Üretilmiş iplikler hem müşteriye yarı mamül olarak verilip hem de Gürteks Grubu bünyesinde bulunan Gürteks Home aylık 250,000 m² kapasitesiyle, banyo paspasları ve kaymaz tabanlı halı yapımında kullanılıp tam mamül olarak tüketicilere temin edilmektedir.

İletişim Bilgileri İçin Tıklayınız

Gürteks İplik Web Sitesi İçin